Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest bardzo popularnym zabiegiem w kosmetologii i medycynie estetycznej.  Składniki aktywne: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, peptydy biomimetyczne i mikroelementy podawane są do odpowiednich warstw skóry właściwej. Substancje odżywcze trafiają poprzez iniekcje, najczęściej przy użyciu strzykawki i igły. Pozwala to na precyzyjne i właściwe zaaplikowanie składników koktajlu. W trakcie nakłuć pokonywana jest bariera naskórkowa, co przyczynia się do znacznych efektów rewitalizacyjnych. W zabiegu mezoterapii wykorzystuje się przeważnie gotowe ampułki z mieszanką odpowiednio stężonych składników aktywnych, dobranych indywidualnie do problemu i schorzenia pacjenta.  Mezoterapia igłowa jest również doskonałym zabiegiem do likwidacji lokalnej tkanki tłuszczowej, rozstępów, cellulitu, przebarwień i stymulacji porostu włosów. Zabieg mezoterapii polega na gęstym i śródskórnym podawaniu małych depozytów odpowiednich koktajli ( okolice twarzy lub inne części ciała, które chcemy poddać regeneracji). W trakcie zabiegu na skórze powstają małe grudki, w których jest podany preparat. Grudki te, jak również ślady po nakłuciach, ulegają wchłonięciu  po kilku godzinach od wykonania zabiegu. Po takim procesie skóra jest nawilżona,  odżywiona i silnie zregenerowana. Miejsca  poddawane zabiegowi mezoterapii to: twarz, szyja, dekolt, grzbiety rąk, owłosiona skóra głowy, tkanka tłuszczowa i rozstępy.

Dużą zaletą mezoterapii igłowej jest brak specjalnego przygotowania przed zabiegiem. Podane preparaty nie powodują nadwrażliwości na słońce, przez co zabieg może być wykonywany przez cały rok. Przy dobrze dobranym koktajlu  jest korzystny dla każdego rodzaju skóry, nawet gdy jest cienka i wrażliwa.

Mezoterapia powoduje widoczne , głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry. Uzupełniony zostaje niedobór witamin, minerałów i składników odżywczych. W skórze właściwej zachodzi neokolageneza, powodująca stymulację, regenerację i pobudzenie włókien kolagenowych i elastynowych.  W efekcie poprawia się napięcie  skóry, widoczny jest efekt liftingu i wyrównania kolorytu.  Badania naukowe udowodniły, że seria zabiegów wpływa na znaczną poprawę gęstości skóry i  trwałe wyrównanie kolorytu.

Seria zabiegów mezoterapii usprawnia również struktury funkcjonalne skóry, m.in. dochodzi do pogrubienia naskórka i warstw skóry właściwej, co daje efekt wygładzenia zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra zyskuje zdrowy i młody wygląd.

Zabieg jest szczególnie wskazany dla skóry zmęczonej, niedotlenionej, wiotkiej, ze znaczną utratą elastyczności i napięcia. Powinien być także stosowany dla osób z uszkodzeniami posłonecznymi skóry, przebarwieniami, zaburzeniami rogowacenia, bliznami i zmianami potrądzikowymi.

Najlepsze i długotrwałe efekty uzyskuje się po serii 4-6 zabiegów, odbywających się w odstępach 2-4 tygodniowych. Raz na kilka miesięcy zalecany jest tak zwany zabieg przypominający i podtrzymujący efekty. Dzięki temu znacznie dłużej można cieszyć się zdrową i promienną skórą.

Zapisy pod numerem telefonu +48 662 105 271