Mezoterapia mikroigłowa DERMAPEN™

DERMAPEN™ to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry.  DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji aktywnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja  DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego krwi i  tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu, co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Ostania faza mechanizmu działania DERMAPEN™ skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania DERMAPEN™ są naturalne zdolności organizmu do prawidłowej przebudowy tkanek.

Igły do mikronakłuwania w urządzeniu Dermapen™ wykonane są z molibdenu – to jeden z najbardziej zaawansowanych materiałów stosowanych obecnie w medycynie gwarantujące widoczne i trwałe efekty na miejscu poddanym zabiegowi.

Zabieg ma dużo korzystnych efektów, lecz najważniejsze z nich to widoczne spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry, naturalna stymulacja produkcji kolagenu, zmniejszenie widoczności porów, redukcja rozstępów, redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych,  porost nowych włosów, wyrównanie kolorytu skóry.

Zabieg trwa około 45 minut. Urządzenie pozwala precyzyjnie dobrać głębokość nakłuć w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry.  Podczas zabiegu ryzyko powstania krwiaków i siniaków jest minimalne.  Bezpośrednio po zabiegu odczuwalne jest pieczenie i „pulsowanie skóry”.

Po 3-4 dnia po zabiegu może pojawić się delikatne złuszczanie. Po 5-7 dniach możesz się cieszyć efektami terapii  Dermapen™.

Zapisy pod numerem telefonu +48 662 105 271